Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


Sprzęt

Do dyspozycji mam zestaw tandemowy przeznaczony do lotów widokowych, wózek z niezawodnym silnikiem Rotax 503 oraz bardzo bezpieczne skrzydło tandemowe ITV Bulldog o powierzchni 38m2 i masie startowej do 400kg.

Regulamin lotów

  1. Loty odbywają się w zależności od pogody codziennie od 8:00 do 10:00 oraz od 18:00 do zachodu słońca.
  2. Waga uczestnika powinna zawierać się pomiędzy 45 – 115 kg, nie ma górnej granicy wieku, a od osób niepełnoletnich (ukończone 16 lat) wymagana jest zgoda i obecność rodzica/opiekuna
  3. Lot nie wymaga żadnego przygotowania fizycznego czy kondycyjnego, ale dla osób z problemami kardiologicznymi lub tych, które doznały w ostatnich miesiącach urazów kręgosłupa konieczna jest konsultacja lekarska.
  4. W miesiącach chłodnych (wiosna i jesień) przydadzą się ciepłe rękawiczki i ciepłe spodnie oraz nieprzewiewna kurtka (ta ostatnia przydaje się czasem nawet latem).

Warunki Pogodowe

Lot moto-paralotnią może odbyć się jeśli wiatr nie przekracza 5m/s oraz brak opadów i zagrożenia burzowego. Decyzję o starcie podejmuje tylko i wyłącznie pilot po wcześniejszej ocenie warunków pogodowych, które w przypadku wątpliwości, może poprzedzić wykonaniem samodzielnego lotu.
Plan dojazdu

Można dojechać na dwa sposoby. Pierwszy sposób: kierujemy się na Sieniawę i 50m. przed tablicą oznaczającą koniec miejscowości Łagów, skręcamy w prawo, przejeżdżając przez przejazd kolejowy, a potem jeszcze raz w prawo i po 350m jesteśmy u celu. Druga droga, to podobnie jak na stare startowisko: kierując się na Żelechów, przejeżdżamy pod wiaduktem dalej do góry i skręcamy w drugą drogę po lewej, wjeżdżamy na pole potem jeszcze 750m. polną drogą i jesteśmy u celu.


Loty Widokowe

Loty tandemowe odbywają się w zależności od pogody codziennie. Przeciętny lot trwa około 10-15min. i nie wymaga od pasażera żadnego doświadczenia związanego z lataniem. Pasażer zajmuje przednie siedzenie, co zapewnia doskonałą widoczność i bezpośredni kontakt z przestrzenią. Na lot składa się krótki instruktaż o zasadach bezpieczeństwa podczas lotu na moto-paralotni, start, lot, lądowanie które jest miękkie i bezpieczne, przeważnie odbywa się przy niepracującym silniku!


Dodatkowo każdy lot może być filmowany kamerą zamontowaną na wysięgniku tak aby było widać pasażera i krajobraz w kolo.

Bezpieczeństwo

Skrzydło paralotni to bezpieczny otwarty nad głową spadochron! Oprócz tego wózek wyposażony jest w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa niczym samochód rajdowy, dodatkowo jest jeszcze spadochron awaryjny. Spadochron ten jest odpowiednio duży by udźwignąć wózek wraz z pilotem i pasażerem.Możliwość lotów przez cały rok.
Więcej informacji oraz umówienie terminu lotu pod nr. 
791 182 667

FAQ - Najczęściej zadawane pytania